عجایب آشپزی فامیلا

ریموند بلان نه تنها آشپزی با شهرت جهانی است، بلکه بسیار خلاق و خوش اخلاق نیز هست. او آشپزی را به طور تجربی و با الهام از مادرش آموخت. وقتی درباره آشپزی می گوید به خوبی می توان حس کرد که آن را یک شغل نمی داند، بلکه ازآشپزی لذت می برد و با آن زندگی می کند.

آنتوني بوردن سرآشپر و شخصيت تلويزيوني مشهور و محبوب امريکايي است. او در سال 2000 با نوشتن کتابي تحت عنوان «آشپزخانه محرمانه» شناخته شد و در سال 2005 مجري برنامه ماجراجويي هاي آشپزي با آنتوني بوردن بود، اين برنامه که «بدون رزرو و توقف» نام داشت به سفر درباره آشپزي پرداخت. بوردن در سال 2013 به شبکه CNN پيوست و ميزبان برنامه «قسمتهای ناشناخته» بود.

چين کشوري پهناور و کهن سال است که از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب آن شيوه هاي پخت و پز و خوراکي هاي متفاوتي دارد. با وجود تنوع و گوناگوني غذاهايي چيني، چند اصل مشترک در اغلب آن ها به چشم مي خورد: اول اينکه مواد خوراکي تا حد ممکن به شکل اصلي و طبيعي حفظ مي شوند و دوم اينکه مزه و عطر هيچ ماده اي بر مزه و عطر مواد ديگر سايه نمي اندازد. البته اين اصول همه جا به معناي حقيقي به کار نمي رود و گاهي عجيب ترين مزه ها با هم ادغام مي شوند، مثلاً ترکيب گوشت قرمز و ماهي و يا مزه شور و شيرين. در هر منطقه از چين چند شيوه آشپزي متداول است که گاهي نمونه هاي مختلف آن بر سر يک سفره به چشم مي خورند.

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت