عجایب آشپزی فامیلا


 

چينگ هو هانگ سرآشپز مشهوري است که براي تهيه غذاهاي سالم و خوشمزه چيني اشتياق زيادي دارد. او با برنامه هاي آشپزي مختلف به خانه هاي مردم مي آيد و از آن ها مي خواهد مواد غذايي تازه را به آشپزخانه شان راه دهند و با مصرف غذاهاي آسيايي رژيم غذايي متنوع تري داشته باشند. او سفير آشپزي چيني در تمام دنيا است.
چينگ هو چشم بادامي آسيايي با اينکه در تايوان به دنيا آمده اما پدر و مادري چيني دارد. او با اينکه در تايوان به دنيا آمده اما خاطرات زيادي از اين کشور به ياد ندارد زيرا در کودکي پدر و مادرش تصميم مي گيرند به افريقاي جنوبي مهاجرت کنند. چينگ هو تا 11 سالگي در اين کشور سکونت داشت، جايي که نه تنها از نظر فرهنگ بلکه آب و هوا و مردمانش نيز با زادگاهش متفاوت بود. در آنجا او و برادرش تنها چشم بادامي هاي مدرسه بودند و نوع تغذيه آنها با ساير بچه ها کاملا متفاوت بود. چينگ هو در 11 سالگي به همراه خانواده به اروپا مهاجرت کرد و در لندن ماندگار شد. ايم دختر با استعداد چشم بادامي دوران تحصيلات مقدماتي را با موفقيت طي کرد و در رشته بازرگاني تحصيل کرد.
مهم ترين هدف و شعار چينگ هو در آشپزي اين است که با مواد اوليه تازه آشپزي کنيد تا غذاهايي خوشمزه و سالم داشته باشيد. او اين ديدگاه را از خانواده اش به ارث برده، زيرا خانواده او هيچ گاه مواد غذايي را در فريزر قرار نمي دادند و هميشه به شکل تازه مصرف مي کردند. اين ثابت مي کند چينگ هو به سنت هاي خانوادگي پايبند است و برخي از دستور پخت هاي معروفش را از شهر پدر بزرگش در جنوب تايوان انتخاب مي کند.
چينگ هو با اينکه زندگي در زادگاهش را تجربه نکرده و بيشتر عمرش را در اروپا گذرانده است، اصالت خود را فراموش نکرده و هميشه به طبخ غذاهاي چيني علاقه نشان داده است. او غذاهاي مورد علاقه اش را با چاشني خلاقيت ترکيب مي کرد و خوراک هاي جديدي مي پخت که با استقبال خانواده روبرو مي شد. ضمن اينکه او غذاهاي چيني را به روش متفاوتي مي پخت، به دستور غذاهاي سنتي اکتفا نمي کرد.
چينگ به عنوان يک کارآفرين شناخته شده و کسب و کار خود را گسترش داده است، او پس از پايان تحصيلاتش رشته دانشگاهي خود يعني بازرگاني را با آشپزي ترکيب کرد و تجارت خود را براي فروش سالاد نودل به راه انداخت که البته تا به امروز ادامه دارد. طيف وسيعي از انواع سالاد ها از جمله سالاد سبز سنتي، سالاد پاستاي سرآشپز و انواع سالاد هاي ابتکاري ديگر به علاوه نوشيدني هاي سالم. اولين کتاب آشپزي چينگ هو «آشپزي مدرن چيني» نام دارد که به علاقمندان غذاهاي آسيايي آموزش مي دهد چگونه اين غذاها را سر ميز خود بياورند.
اولين برنامه آشپزي تلويزيوني او در شبکه UKfood ارائه شد. اخلاق حرفه اي آشپزي چينگ هو که ميراث آشپزي چيني را با آشپزي مدرن اروپايي ترکيب کرده ترکيبي کامل از سنت و نوآوري است. او آشپزي جذاب و خاص شرقي را به غرب آورده است.

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت