دستور غذا فامیلامدت آماده سازی: 30-40 دقیقه 

مواد لازم

آرد سفید 2/1 پیمانه + 2 قاشق سوپخوری
تخم مرغ 5 عدد
شیر سرد 2/1 پیمانه
نشاسته گل (گندم) 4/1 پیمانه
پودر قند 2/1 پیمانه
وانیل به مقدار کم
پودر پسته به مقدار لازم برای تزیین
روغن سرخ کردنی به مقدار لازم


طرز تهیه


نشاسته را با آب سرد خیس کرده و می‌گذاریم تا ته نشین شود، سپس آب روی نشاسته را خالی می‌کنیم. نشاسته را با قاشق خوب هم زده تا گلوله‌ها باز شود. سپس شیر سرد را به آن اضافه کرده و آرد را هم کم کم میریزیم و با همزن دستی کمی می‌زنیم.
تخم مرغها را به همراه وانیل با همزن دستی به مدت 5 دقیقه می‌زنیم تا رنگش عوض شود.
تخم مرغ‌ها و مایه (آرد و شیر و نشاسته) را با هم مخلوط کرده و از صافی رد می‌کنیم. اگر مایع شل بود کمی آرد و اگر سفت بود کمی شیر اضافه می‌کنیم. مایع باید در حد یک ماست رقیق باشد.
در ظرفی مقدار روغن ریخته در حدی که قالبهای نان پنجره‌ای تا لبه در روغن فرو بروند و سپس قالبها را می‌گذاریم همراه روغن داغ شوند. قالب را در مواد گذاشته و در حدی در مواد فرو می‌بریم که یک میلیمتر از سر قالب تمیز بماند. بعد قالب را در روغن داغ فرو برده و قالب را کمی تکان می‌دهیم تا مواد سرخ شده از قالب جدا شود. بعد از سرخ شدن و خنک شدن با پودر قند و پودر پسته تزیین می‌کنیم.

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت