دستور غذا فامیلامدت آماده سازی: 50-60 دقیقه 

مواد لازم

مواد لازم براي خمير پاته:
کره: 80 گرم
آرد: 250 گرم = 2 پيمانه
زرده تخم مرغ: 1 عدد
روغن مايع: 2 قاشق سوپخوري
آب سرد يا شير سرد: نصف پيمانه
نمک: به مقدار لازم
مواد مياني:
سيب زميني: نصف پيمانه
پياز خلالي خرد شده: نصف پيمانه
قارچ اسلايس شده: نصف پيمانه
نمک و فلفل: به مقدار لازم
پنير پيتزا: 200 گرم
سس سفيد: نصف پيمانه
جعفري: 2 قاشق سوپخوري
فلفل دلمه‌اي خلالي خرد شده: نصف پيمانه
سينه مرغ : نصف 1 عدد


طرز تهیه

طرز تهيه خمير پاته:
ابتدا کره را با آرد مخلوط کنيد، سپس زرده تخم مرغ، روغن مايع و نمک را با هم مخلوط کرده به آرد اضافه کنيد، سپس شير سرد را کم‌کم اضافه کنيد تا خمير نرم و لطيفي به دست آيد.
مواد داخل پاته:
سيب زميني نگيني خرد شده، پياز خلالي خرد شده و قارچ اسلايس شده را جداگانه با کره تفت دهيد، مرغ را نيز بپزيد، سپس آنرا خرد کرده، تفت دهيد.
دو سوم خمير را بر روي کاغذ روغني پهن کرده، داخل ظرف مورد نظر که با روغن جامد چرب کرده‌ايد قرار دهيد. ابتدا سس سفيد را به خمير آغشته کرده، مقداري پنير پيتزا را روي آن بپاشيد، به ترتيب مرغ، سيب زميني، قارچ، فلفل دلمه‌اي، پياز داغ و جعفري خرد شده را ريخته و در آخر با پنير پيتزا بپوشانيد.
يک سوم خمير باقيمانده را به شکل نوار برش زده، مقداري را نيز قالب بزنيد و بر روي مواد قرار ‌دهيد. روي آن را با زرده تخم‌مرغ و زعفران رومال کنيد.
پاته را به مدت 35 دقيقه در طبقه وسط فر با دماي 180 سانتي گراد قرار دهيد. 10 دقيقه آخر گريل را روشن کنيد تا روي آن طلايي شود.
نکته: اگر خمير سفت شد شير بيشتري اضافه کنيد.

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت