سبک زندگی فامیلا


يک عادت غذايي ما ايراني‌ها اين است که اگر به اندازه دو نفر شام يا ناهار بخوريم و احساس پري و سيري داشته باشيم بازهم اگر به ما پيشنهاد يک دسر شيرين و هوس‌انگيز همچون يک برش کيک، کرم‌کارامل، ژله، پودينگ، بستني، کرم‌کاکائو، پلمبير يا يک ليوان معجون بدهند با کمال ميل و رغبت پذيرا هستيم و هيچ‌گاه هم براي ما معلوم نشده اين دسر لذيذ را کجاي دلمان جا مي‌دهيم و چگونه ميل به خوردن آن داريم!

اما سوالات مطرح شده، در مورد دسر اين است که چرا بعد از صرف يک وعده غذاي کامل نياز به خوردن يک ماده شيرين داريم؟ اگر دسر پس از غذا خورده شود باز هم چاق کننده است؟ پودينگ چه نوع دسري است و آيا مي توان آن را جايگزين وعده صبحانه کرد؟ چه دسري براي ديابتي ها مناسب و بهترين دسر کدام است؟ دسر رژيمي داريم يا نداريم؟

دسر، غذا را هضم مي کند؟

تمايل به خوردن يک دسر شيرين حتي يک آبنبات، در برخي افراد چنان تبديل به عادت مي شود که اگر آن را نخورند پس از صرف هر وعده غذايي احساس ناخوشايندي داشته و اغلب بر اين باورند که شيريني به هضم بهتر و سريع تر غذا کمک مي کند، اما در پاسخ، به شما حق مي دهيم که بعد از خوردن غذا ميل به صرف شيريني داشته باشيد، زيرا خوردن مواد شيرين سبب آزادسازي آندروفين و احساس شادي و شعف در انسان مي شود و در نتيجه، آن حال خوشي که پس از خوردن دسر به افراد دست مي دهد، بي دليل نيست.

اما بايد بدانيد اغلب دسرها چرب و پرکالري هستند و نه تنها به هضم غذا کمک نمي کنند، بلکه فشار مضاعفي به معده و قلب وارد کرده و استمرار در مصرف آن باعث اضافه وزن مي شود و پس و پيش از غذا خوردن آن هم نمي تواند از کالريش بکاهد. البته تمايل به شيريني را مي توان با يک عدد آبنبات، يک دانه خرما، يک قاشق مرباخوري عسل يا مارمالاد، دو تا سه عدد کشمش و مويز يا يک حبه قند برطرف کرد و بتدريج در صدد حذف آن برآمد. اما اگر عادت شديدي به مصرف انواع دسرهاي شيرين داريد، بايد از حجم غذايتان بکاهيد يا ميزان فعاليت بدني تان را افزايش دهيد و برحسب ميزان مصرف حدود يک تا دو ساعت فعاليت فيزيکي کنيد تا کالري مازاد را بسوزانيد، در غير اين صورت تپل مي شويد.

پودينگ چه نوع دسري است؟

پودينگ نوعي دسر لبني است که اين روزها پودر يا آماده آن در برخي فروشگاه ها با برندها و طعم هاي مختلف در ظروف يا بسته هاي بزرگ و کوچک به فروش مي رسد. پودينگ دو نوع دارد يکي شامل فرآورده هاي لبني همچون شير، خامه يا کره و پودر شيرخشک و نوع ديگر که بيشتر شامل افزودني هاي غير لبني مانند شکر، نشاسته، اسانس، رنگ، نگهدارنده و ديگر ترکيبات سنتزي است و هيچ ارزش تغذيه اي ندارد. چربي و شکر موجود در هر دو نوع محصول، زياد و کالري زاست و به گفته متخصصان مصرف بيش از يک يا دو بار آن در هفته توصيه نمي شود.

خوب است بدانيد دسرهاي شيري يا خامه اي از نظر کمي و کيفي با فرآورده هاي لبني قابل مقايسه نبوده و شير موجود در آن نمي تواند نياز روزانه بدن به کلسيم و ديگر ريزمغذي هاي لبني را بخصوص در کودکان، نوجوانان و زنان باردار تامين کند و در نتيجه والدين آن را جايگزين صبحانه يا شير روزانه کودک نکنند. هدف اصلي از توليد پودينگ ها تنوع بخشيدن به دسرها بوده و جنبه تغذيه اي چنداني ندارد و نبايد به لفظ 80 درصد شيري که روي بسته بندي برخي از انواع آن نوشته شده، اهميت داد.

ژله مي خوريد يا کرم کارامل؟

ژله و کرم کارامل از جمله دسرهايي است که اغلب بعد از ناهار يا شام در مهماني ها سرو مي شود و بيشتر خانواده ها مصرف آن را بي ضرر و حتي مقوي مي دانند و گاهي به زور کودک خود را به خوردن آن عادت مي دهند؛ اما اين ژله و کرم کارامل چه ترکيباتي دارد و آيا واقعا مفيد است؟

اغلب ژله هاي موجود در بازار از ترکيب شکر، رنگ هاي مصنوعي، اسانس ، اسيدهاي خوراکي و مواد ژله اي کننده (ژلاتين حيواني يا صمغ گياهي) تشکيل شده است. ترکيبات کرم کارامل نيز شامل شکر، تخم مرغ، نشاسته ذرت، آگار آگار (نوعي صمغ)، وانيل و رنگ است. کرم کارامل در مقايسه با انواع ژله به دليل آن که از تخم مرغ تشکيل شده و شکر بيشتري دارد براي ديابتي ها، بيماران کليوي و کساني که اسيداوريک بالايي دارند مناسب نيست.

اما اين که مي گويند ژله از پودر استخوان گاو است و براي افراد مبتلا به آرتروز و پوکي استخوان مفيد است، صحت دارد؟ ژله اگر از نوع حيواني يعني از ژلاتين استخوان دام تهيه شده باشد، به سبب آن که نوعي پروتئين است، خاصيت ضدالتهابي داشته و داراي اثرات مثبت روي بافت مفاصل است و به گفته متخصصان علوم غذايي ميزان مورد نياز آن روي درمان بيماري هاي تحليل برنده سيستم ماهيچه اي ـ اسکلتي نيز اثر مطلوب دارد؛ اما نکته مهم آن که پايه اغلب دسرهاي ژله اي موجود در بازار نوعي صمغ گياهي و از نوع کربوهيدرات است نه پروتئين، اگر هم از نوع ژلاتين حيواني باشد به دليل حاوي بودن رنگ، اسانس و شکر زياد، مزيت اصلي خود را از دست داده و چون شکر از جذب کلسيم جلوگيري مي کند، نبايد دسرهاي ژله اي را جايگزين منابع حاوي کلسيم همچون شير، ماست، کنجد، بادام و انواع کلم‏ها کرد؛ البته اگر ژله به صورت خانگي با استفاده از مخلوط آبميوه‏هاي طبيعي با ژلاتين‏ حيواني مورد تائيد وزارت بهداشت و بدون شکر تهيه شود، مي تواند بسيار مفيد باشد.

ديابتي ها چه دسري بخورند؟

جالب است بدانيد ما هر چه چاق تر شويم ذائقه مان به خوردن شيريني جات بخصوص انواع دسرها زيادتر مي شود و اين ولع در مبتلايان به ديابت نوع 2 بيشتر ديده مي شود؛ زيرا وقتي وزن افزايش يابد بر توده هاي چربي بدن اضافه مي شود و به گفته متخصصان تغذيه وقتي چربي ذخيره بدن از حدي بيشتر شود ديگر نياز ما به شيريني از طريق مغز اعلام نخواهد شد و دستور خود را از سلول هاي چربي مي گيرد. پس هر چه چربي اندوخته بيشتري داشته باشيم در گروه دسرخورهاي حرفه اي تپلي قرار خواهيم گرفت که با هيجان خاصي از شيريني حرف مي زنند و با ولع آن را مي خورند. اگر مبتلا به ديابت هستيد يا اضافه وزن داريد، مي توانيد به عنوان دسر، مقداري فرني يا شيربرنج بدون شکر بخوريد و بدانيد عسل، شيره خرما، شهد انگور و کنسانتره ديگر ميوه ها به اندازه قند و شکر کالري داشته و چاق کننده است.

دسر رژيمي داريم؟

اما سوالي که اغلب خانواده ها مي پرسند آن که پودر يا دسرهاي آماده رژيمي واقعا بدون کالري است يا همچون ديگر محصولات رژيمي اگر شکر ندارد، چربي داشته و باز هم چاق کننده است؟ معمولا در دسرهاي رژيمي شکرهاي مصنوعي همچون آسپارتام يا قندهاي طبيعي ضعيف شده مانند سوربيتول جايگزين شکر مي شود و بيشتر براي مبتلايان به ديابت که آرزوي خوردن شيريني دارند مناسب است، زيرا اين قندها براي جذب نياز به انسولين ندارد؛ اما نکته مهم آن که دسرهايي چون کرم کارامل، کيک، بستني، دسرهاي خامه اي، کرم شکلاتي و پودينگ ها اگر هم بدون شکر باشند به دليل ترکيبات لبني پرچرب يا مواد نشاسته اي بسيار چاق کننده بوده و مصرف آن به افراد با اضافه وزن بالا توصيه نمي شود.

اما در اين بين ژله هاي رژيمي و ميوه هاي کم شيرين مثل سيب و پرتقال بهترين و کم کالري ترين دسر محسوب مي شود؛ البته مصرف بيش از اندازه يا مستمر ژله هاي رژيمي به سبب دارا بودن رنگ و اسانس هاي سنتزي براي افراد مبتلا به بيماري هاي کليوي و کبدي مناسب نيست و باعث ايجاد حساسيت در کودکان مستعد مي شود و بايد قبول کنيم که هر خوردني خوشمزه اي براي بدن ضرر دارد، زيرا به سبب لذيذ بودن هميشه بيش از حد خورده مي شود.

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت