سبک زندگی فامیلا


     دکتر دیان تریپلتون و همکارانش از مدرسه تغذیه و رژیم غذایی دانشگاه لیدز، اطلاعات جمع آوری شده درباره میزان مصرف فیبر محلول - حبوبات، آجیل، جو دو سر - و نامحلول - غلات کامل، پوست سیب زمینی - در ژاپن، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و اتحادیه اروپا را تجزیه و تحلیل کردند.

متخصصان انجمن قلب آمریکا معتقدند، افزایش مصرف فیبر محلول به کاهش خطر ابتلا به بیماری های عروق قلب کمک می کند. همچنین، مصرف فیبر نامحلول نیز بروز سکته و نارسایی قلب را کاهش می دهد.


دکتر الیزابت بنیتی، متخصص تغذیه و دستیار دکتر استین بوم گفت:«با مصرف روزانه 20 تا 38 گرم فیبر می توان خطر ابتلا به بیماری قلبی و بروز سکته قلبی را به شدت کاهش داد.»


دانشمندان بریتانیایی نیز دریافتند با افزودن روزانه هفت گرم فیبر می توان تندرستی قلب را حفظ کرد. برای افزودن فیبر به رژیم غذایی می توان از الگوی زیر پیروی کرد:

- نصف فنجان بلغور پخته ( 7 گرم )

- یک چهارم فنجان غلات کامل خرده شده ( 8 گرم )

- دو تکه نان سبوس دار ( 6 یا هفت گرم )

- یک عدد گلابی بزرگ ( 8 گرم )

- یک فنجان تمشک ( 8 گرم )

- یک دوم فنجان لوبیا ( هفت و نیم گرم )

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت