سبک زندگی فامیلا


مهم ترين دليل بوي بد دهان عدم رعايت بهداشت دهان و دندان است.

خشکي دهان، بهداشت ضعيف و مصرف غذاهايي با طعم شديد و تند دلايل ديگر بوي بد دهان هستند.

براي بهبود وضعيت بوي دهان بايد به بهداشت دهان و دندان توجه کنيد.

بيشتر آب بنوشيد تا باکتري هايي که باعث بوي دهان مي شوند را از بين ببريد.

بوي بد دهان يک مشکل رايج در ميان مردم است و معمولا افراد در دوره هاي مختلف زندگي حداقل يک بار دچار اين مشکل مي شوند. شدت بوي بد دهان باعث مي شود ديگران از شما گريزان شوند و شما هم در خودتان احساس ضعف مي کنيد.

مسواک نکردن و عدم رعايت بهداشت دليل اصلي بوي بد دهان است. اگر مرتب و درست مسواک نزنيد پلاک هاي دندان و بيماري هاي دهاني باعث ايجاد بوي بد در دهانتان مي شود. غذاهايي با طعم هاي تند و شديد نيز مثل مصرف سوسيس و کالباس، سير و پياز و غذاهاي پرادويه بوي دهانتان را تغيير مي دهند.

خشکي دهان به خاطر نخوردن غذا و يا بر اثر خوابيدن، دهان را بدبو مي کند.

مسواک و رعايت بهداشت اولين و بهترين درمان و چاره بوي بد دهان است. هر ماه يک بار مسواک را عوض کنيد. دهان شويه مصرف کنيد. مسواک زدن به تنهايي کافي نيست بايد براي از بين بردن باقي مانده غذا از نخ دندان استفاده کنيد. يک بار مسواک در طول روز براي بهداشت و مراقبت از دندان ها کافي نيست.

چه چيزي را چگونه مي خوريد؟

غذاهايي که بوي بدن دهان را تحريک مي کنند مثل سير و پياز را محدود کنيد. اگر دهانتان خشک مي شود آدامس هاي نعنايي بجويد و دارچين بجويد. بيشتر ميوه بخوريد و ادويه هاي تند و تيز را کمتر مصرف کنيد. آب بيشتري بنوشيد و کمتر کافئين بخوريد. آب ميوه هاي طبيعي مصرف کنيد و سبزيجات تازه را در وعده هاي غذايي تان بگنجانيد.

 

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت