سبک زندگی فامیلاريزش مو در بين خانم‌ها بسيار رايج شده‌ است. هيچ چيز براي يک خانم رنج‌ آورتر از اين نيست که ببيند موهاي نازنينش روز به روز کمتر ميشود، اما که تنها شما نيستيد که ريزش مو را تجربه مي‌کنيد بلکه اکثر زنان چنين اختلالي را تجربه کرده‌اند.

هيچ چيزي براي يک خانم رنج‌آورتر از اين نيست که ببيند موهاي نازنينش روز به روز کمتر مي‌شود، اما بايد بگوييم که تنها شما نيستيد که ريزش مو را تجربه مي‌کنيد بلکه اکثر زنان چنين اختلالي را تجربه کرده‌اند. همه ريزش موها يک علت ندارند و حتي همه ريزش‌ها هم به يک شکل نيستند. اگر بتوانيد نوع ريزش موهاي خود را تشخيص دهيد تا حد زيادي از نگراني‌تان كاسته شده و راحت‌تر راه‌حل مناسب را پيدا مي‌کنيد.
انواع متفاوتي از ريزش وجود دارند
اين روزها ريزش مو در بين خانم‌ها بسيار رايج شده‌است. 40 درصد از افرادي که در طول عمرشان ريزش موي موقتي يا دائم را تجربه مي‌کنند، خانم‌ها هستند، البته مدل ريزش مو در افراد مختلف متفاوت است. بعضي موهاي‌شان شروع به نازک شدن مي‌کند تا جايي که کم پشت به نظر مي‌رسد. بعضي مرکز و جلوي سرشان به شدت خالي مي‌شود و بعضي فرق سرشان به مرور خالي و خالي‌تر مي‌شود. در واقع ريزش مو در خانم‌ها متفاوت از مردان است در خانم‌ها کمتر پيش مي‌آيد که خط موها در پيشاني عقب برود.
ابتدا علت را بيابيد
30 علت مختلف وجود دارد که مي‌تواند باعث ريزش مو در خانم‌ها شود و بسيار پيش مي‌آيد که حتي پزشک هم نمي‌تواند براي ريزش موها يک علت مشخص عنوان کند.اول از همه، متخصصان پوست و مو توصيه مي‌کنند مشکلات تيروئيدي و هورموني آزمايش شود تا درصورت نرمال بودن، بقيه علت‌ها بررسي شوند. علت‌يابي مهم‌ترين مرحله درمان است چون بسيار پيش مي‌آيد که با کشف علت اصلي و آغاز درمان، موهاي ريخته شده دوباره بازگردند.
مشکلات تيروئيدي
تيروئيد غده پروانه‌اي شکل است که در جلوي گردن قرار دارد. هورمون‌هايي که اين غده ترشح مي‌کند تمام فرآيندهاي موجود در بدن را تنظيم مي‌کند. اگر اين غده ميزان بسيار زياد يا بسيار کمي هورمون تيروئيد ترشح کند ممکن است در چرخه رويش موها اختلال به وجود بيايد. اما کم کاري يا پرکاري تيروئيد علائم ديگري جز ريزش موها نيز دارد، علائمي چون افزايش يا کاهش وزن، حساسيت بيش از حد به گرما يا سرما يا تغيير در ضربان قلب و….اگر ريزش مو و هرکدام از علت‌ها در شما وجود دارد حتما بايد تست تيروئيد بدهيد.
اين ريزش مسري است
گاهي عفونت‌هاي قارچي به پوست سر سرايت مي‌کنند و معمولا اين قارچ‌ها مي‌توانند موجب به وجود آمدن نوع خاصي از ريزش، خارش و تکه‌هاي گرد کچلي بشود. قسمت‌هايي که موها ريخته و کچل شده ‌است قرمز و پوسته پوسته به نظر مي‌رسد، خوشبختانه عفونت‌هاي قارچي در کف‌سر به راحتي با داروهاي ضدقارچ درمان مي‌شوند اما متاسفانه به راحتي و با هر تماس مستقيمي از فردي به فرد ديگر سرايت مي‌کند. به همين دليل اگر يکي از اعضاي خانواده دچار اين مشکل شد بايد حتما بقيه افراد خانواده نيز معاينه شود که در صورت سرايت در همان مراحل ابتدايي درمان شوند.
اگر موهاي‌تان نازک شده است
خانم‌هايي که داراي سندرم تخمدان‌ پلي‌کيستيک هستند معمولا هورمون‌هاي‌شان چندان منظم نيست. بدن آنها بيشتر از حد نرمال آندروژن توليد مي‌کند و بالا رفتن اين هورمون باعث مي‌شود موهاي زائد روي صورت و بدن افزيش يابند و موهاي روي سر را نيز نازک مي‌کند. اين سندرم تخمک‌گذاري را دچار مشکل مي‌کند ، ايجاد جوش و آکنه مي‌کند، باعث افزايش وزن مي‌شود و… اما گاهي تنها نشانه آشکار اين سندرم نازک شدن موهاست.
کدام داروها ريزش مو مي‌آورند؟
يکي از عوارض جانبي قرص‌هاي ضدبارداري که به ندرت پيش مي‌آيد، ريزش مو است. اين قرص‌ها باعث افزايش هورمون‌هايي مي‌شوند که تخمک‌گذاري را متوقف مي‌کنند و اين هورمون‌ها نيز موجب نازک شدن موها در بعضي از خانم‌ها مي‌شوند به خصوص خانم‌هايي که در خانواده‌شان سابقه ريزش مو وجود دارد.

گاهي هم ريزش مو زماني آغاز مي‌شود که شخص مصرف اين قرص‌ها را متوقف مي‌کند. داروهاي ديگري هم هستند که مي‌توانند باعث ريزش شوند از جمله داروهاي فشارخون، داروهاي رقيق‌کننده خون، داروهاي قلبي، داروهاي افسردگي و التهاب مفاصل و…

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت