سبک زندگی فامیلا


چند دقيقه ي اول صبح، مهم ترين دقيقه هاي هر روز هستند

چند دقيقه ي اول صبح، مهم ترين دقيقه هاي هر روزتان هستند و مي توانند مثبت نگري و بهره وري را در طول روز براي شما رقم بزنند. شما هم لابد در حالت ايده آل با استفاده از اپليکيشن يا ساعت زنگ داري که چرخه ي ريتم دروني شما را در بهترين زمان روز قطع مي کند از خواب بيدار مي شويد. بيدار شدن از خواب عميق REM با صداي خشن زنگ ساعت، شما را براي يک روز نه چندان دوست داشتني همراه با خستگي و بدخلقي آماده مي کند.

اما انتخاب ساعت زنگ دار مناسب تنها بخشي از راه حل است. در ادامه با راه هاي ديگر براي داشتن شروعي بهتر در آغاز روز و کنار گذاشتن عادات نامناسبي که سلامت خواب شما را بر هم مي زنند آشنا خواهيد شد.

چند تغيير کوچک صبحگاهي که روزتان را متحول مي کند

حد اقل تا چند دقيقه از نگاه کردن به صفحه ي موبايل بپرهيزيد
بعد از خاموش کردن آلارم موبايل خود، در برابر وسوسه ي چک کردن ايميل يا سر زدن به شبکه هاي اجتماعي مقاومت کنيد. شروع روز با اين دو کار، روزي وابسته به فناوري برايتان رقم خواهد زد و باعث مي شود زمان صبحگاهي تان را به جاي اينکه به خودتان اختصاص دهيد، به وقت گذراني روي شبکه هاي اجتماعي صرف کنيد.

شايد يکي از راه هاي مناسب براي اين کار، خاموش کردن نوتيفيکيشن هاي صفحه ي اصلي موبايل باشد. به اين ترتيب به خاطر اين نوتيفيکيشن ها به چک کردن شبکه هاي اجتماعي وسوسه نخواهيد شد.

آب و ليمو را جايگزين قهوه يا چاي کنيد
يک ليموي تازه را آب بگيريد و آن را با آب ولرم نوش جان کنيد تا از مزاياي بي شمار آن بهره مند شويد. اما نکته اينجاست که بايد اين را قبل از هر چيز ديگري بنوشيد. نوشيدن آب و ليمو متابوليسم بدنتان براي سوزاندن بيشترين ميزان چربي و در عين حال حفظ بافت عضلاني آماده مي کند، دهان و گلويتان را تميز مي کند و به شما انرژي مي بخشد.

بعد از آن تا چند دقيقه از مسواک زدن، خوردن يا آشاميدن پرهيز کنيد. اين کار ممکن است براي کساني که به کافئين اعتياد دارند دشوار باشد، اما اگر موفق شويد اين چند دقيقه را تحمل کنيد خواهيد ديد که نياشاميدن قهوه برايتان آسانتر خواهد شد.

راه هاي بد بي شماري براي بيرون آمدن از رختخواب وجود دارد، اما تنها يک راه براي انجام اين کار به بهترين شکل هست؛ البته اگر بدنتان اجازه ي اين کار را بدهد: به پهلو بچرخيد، سپس خود را براي قرار گرفتن در حالت نشسته به سمت بالا هل دهيد و بعد بدون قوز کردن از جاي خود بلند شويد.
اين بهترين راه براي بلند شدن است، چرا که فشار را از روي قلب و کمرتان بر مي دارد.

حرکات کششي انجام دهيد
خيلي ها با وجود آن که اين مورد بسيار بديهي به نظر مي رسد از آن غافل مي شوند. مي توانيد اين کار را در رختخواب انجام دهيد، مثل حرکت دادن دست ها و پاها به صورت کشيده. شما مي توانيد روي يک تشک روي زمين، هر حرکت کششي که دوست داريد را به هر مدت زماني که برايتان مطلوب است انجام دهيد.

توجه داشته باشيد که بدن شما به مدت چند ساعت در حالت استراحت بوده است. نبايد انتظار داشته باشيد بلافاصله گرم شود، انرژي پيدا کند و براي فعاليت هاي روزانه آماده شود.

شروع روز خوب

براي شروع يک صبح خوب حرکات کششي انجام دهيد

اهداف خود براي روز پيش رو را مشخص کنيد
در همين حين که در رختخواب بدن خود را با حرکات کششي آماده مي کنيد و يا آب و ليموي خودتان را حاضر مي کنيد، تنها ? هدف دست يافتني براي روز خود در نظر بگيريد.

اين اهداف مي تواند شامل اين باشد که به جاي صرف غذاي آماده ي رستوراني، خودتان ناهارتان را آماده کنيد تا در هزينه صرفه جويي کرده باشيد. و يا اينکه خود را به شرکت در کلاسي که داريد مقيد کنيد، و يا وقت دکتري که مدتهاست آن را به بعداً موکول کرده ايد بگيريد.

مراقبه کنيد
صرفاً به اين دليل که فکر مي کنيد مراقبه خسته کننده است يا براي آن وقت نداريد، آن را از برنامه ي خود حذف نکنيد. مديتيشن يا مراقبه تنها به همان ميزاني که خودتان مي خواهيد ممکن است طولاني، کوتاه، خسته کننده و يا آزاردهنده باشد.

ممکن است در طول يک عمر تنها به چند ثانيه بتوان لقب «مديتيشن موفقيت آميز» داد، اما همين که چند دقيقه به حالت راحتي بنشينيد و روي باز کردن ذهن خود تمرکز کنيد مي تواند به شفاف شدن ذهنتان کمک کند، سلامت رواني تان را بهبود ببخشد و شما را براي ادامه ي روز در وضعيت مناسبي قرار دهد.

شما به احتمال زياد همين حالا هم مي دانيد کدام آداب صبحگاهي برايتان مفيد واقع نمي شود. در اين صورت چرا بايد به انجامشان ادامه دهيد؟ به جاي آنها مي توانيد روي کارهايي تمرکز کنيد که صبح هاي بهتري برايتان بسازند و به آنها اولويت بدهيد.

منبع: ديجياتو

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت