سبک زندگی فامیلا


تعدادي از گياهان با مکانيسم‌هاي مختلف و اکثراً از طريق تحريک غدد توليد شير باعث افزايش شير مادران شيرده مي‌شوند

بعضي گياهان معطر خاصيت ضد نفخ داشته و با ورود به شير مادر از دل درد کودک جلوگيري مي‌کنند؛ مانند سبزيجات خوراکي، از جمله ريحان، ترخون، زيره، رازيانه و گشنيز.

از گياهاني که در دسترس عموم قرار دارند و مصرف آن‌ها محدوديتي ندارد، مي‌توان به چند گياه زير اشاره کرد:


1- بادام زميني
قسمت مورد استفاده گياه دانه‌هاي آن است که در بازار به صورت خام يا نمک زده و يا بود داده به فروش مي‌رسد. اين گياه ضد چسبندگي پلاکت‌ها (که براي رقيق شدن خون موثر است)، ضد اکسيدان، افزايش‌دهنده قواي جنسي، ضد قارچ، مسکن دردهاي سينه و شير افزا مي‌باشد. تاکنون عارضه‌اي از بادام زميني گزارش نشده، ولي ممکن است بعضي افراد نسبت به آن حساسيت داشته باشند.

2- ريحان
ريحان از خانواده نعناع است. قسمت مورد استفاده گياه برگ‌هاي آن است. ريحان جزء گياهان معطر و داراي خاصيت ضد نفخ براي مادر و کودک مي‌باشد. اين گياه نيز شيرافزاست.

 

3- رازيانه
با توجه به اينکه دانه‌ها حاوي اسانس معطري مي‌باشند. اين گياه خاصيت ضد نفخ دارد که مي‌تواند براي مادر و کودک مفيد باشد. رازيانه داراي هورمون‌هاي گياهي است که از طريق تحريک غدد مترشحه شير باعث افزايش شير مادران شيرده مي‌شود. ميزان مصرف روزانه در حد 5 گرم يا يک قاشق مرباخوري از دانه است. براي تأثير بيشتر، بهتر است دانه‌ها را پودر کرده و روي غذا ريخته و يا آن را با شير يا آب مخلوط نمود. همچنين مي‌توان آن را با ماست مخلوط و مصرف کرد. مصرف آن در دوران حاملگي توصيه نمي‌شود.

4- سياه‌دانه
قسمت مورد استفاده آن از دانه‌ها مي‌باشند. سياه‌دانه نيز از گياهان معطر است و مصرف خوراکي آن باعث رفع نفخ در مادران شيرده و کودکان مي‌شود. همچنين سياه‌دانه، ضد درد، ضد سرطان، ضد حساسيت، هضم‌کننده غذا، ادرارآور، کاهش‌دهنده پرفشاري خون، کاهش‌دهنده اوره خون، محرک سيستم ايمني بدن، مقوي معده و شيرافزاست. روزانه مصرف 2 گرم سياه‌دانه بلامانع است، بهتر است دانه‌ها له شوند تا اثر آن‌ها بيشتر گردد. گرچه عوارض جانبي از سياه‌دانه گزارش نشده است ولي توصيه مي‌گردد اين گياه در دوران بارداري مصرف نشود.

5- سيب‌زميني
قسمت مورد استفاده سيب‌زميني در حقيقت ساقه‌هاي زيرزميني متورم شده آن است که حاوي مقدار زيادي نشاسته مي‌باشد. مهم‌ترين اثرات سيب‌زميني شامل اثرات ضد درد، ضد ميکرب، تقويت‌کننده قلب، ادرارآور، پايين آورنده پرفشاري خون، خواب‌آور، خلط‌آور، تقويت‌کننده عضلات، اشتهاآور و شير افزا مي‌باشد.

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت