سبک زندگی فامیلا


حمله قلبي در زنان, علائم حمله قلبي در زنان, نشانه هاي حمله قلبي در زنان

افزايش وزن به طور خاص با افزايش خطر ابتلا به مشکلات عروقي در ارتباط است

حمله قلبي در زنان
بيماري هاي قلبي در حال حاضر قاتل شماره ي يک زنان در عمده ي کشورها به شمار مي رود. با وجود تلاش هاي صورت گرفته براي کنترل پيشرفت مشکلات قلبي، هنوز هم متأسفانه آمار مبتلايان به انواع بيماري هاي قلبي -عروقي مخصوصا انفارکتوس حاد ميوکارد يا حمله قلبي رو به افزايش است.

عوامل خطرزاي بيماري هاي قلبي
برخي از عوامل خطرزاي بيماري هاي قلبي در رابطه با زنان قوي تر عمل مي کنند، مانند سيگار کشيدن، فشار خون بالا، چربي خون، چاقي، ديابت نوع دو و عوامل رواني مانند افسردگي. افزايش وزن بدن نيز به طور خاص با افزايش خطر ابتلا به مشکلات عروقي در ارتباط است و زنان سنگين وزن 4 برابر زنان لاغر در معرض خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي هستند.

همچنين متاسفانه ميزان افسردگي در زنان جوان بيشتر از مردان هم سن شان است و اين خود در افزايش خطر ابتلا به حملات قلبي و مرگ ناشي از آن موثر است. اضطراب نيز مي تواند يک عامل خطر متوسط براي ابتلا به بيماري عروق قلبي و مرگ در بين زنان و مردان محسوب گردد.
هر چند علائم مشکلات قلبي در زنان و مردان بسيار شبيه است، اما زنان تمايل به نشان دادن علايم غير معمول تر مانند تنگي نفس، تهوع، استفراغ، درد پشت، کمردرد و يا درد فک دارند.

علل حمله قلبي در زنان
پارگي پلاک قلب يکي از شايع ترين دلايل حملات قلبي محسوب مي شود و دليل حمله ي قلبي در 76 درصد از مردان و 55 درصد از زنان است. اما متاسفانه کالبد شکافي ها نشان داده است که فرسايش پلاک هاي قلبي نيز يکي از اصلي ترين دلايل مرگ در زنان مخصوصا زنان جوان مي باشد.

نشانه هاي حمله قلبي در زنان,حمله قلبي در زنان, علائم حمله قلبي در زنان

پارگي پلاک قلب يکي از شايع ترين دلايل حملات قلبي محسوب مي شود

درمان حمله قلبي در زنان
دو نوع درمان موثر در رابطه با حملات قلبي وجود دارد که شامل درمان ترومبوليتيک و مداخلات اوليه کرونر (PCI) مي باشد. متاسفانه ميزان خونريزي و مرگ و مير در زنان تحت درمان ترومبوليتيک بيشتر است، در حالي که در PCI اين ميزان کاهش مي يابد، اما در هر صورت باز هم خطر بالايي دارد. اين دو راه تقريبا تنها راه هاي درمان حمله ي قلبي در زنان هستند و البته شايد کمي مايوس کننده به نظر برسد.

نابرابري هاي نژادي - قومي
يک نکته را به خاطر بسپاريد : هر چند زنان نسبت به مردان در معرض خطرات بيشتري در مواجهه با بيماري هاي قلبي هستند، اما اين نتايج در ميان خود زنان نيز بسيار متفاوت است. زنان سياه پوست نسبت به سفيد پوست ها در معرض خطر بيشتر حملات قلبي در هر رده ي سني هستند و ميزان مرگ و مير ناشي از اين مشکل نيز در اين گروه از زنان بالاتر است.

همچنين برخي از زنان سفيد پوست در برخي از کشور ها نيز در رابطه با حملات قلبي داراي آماري برابر با زنان سياه پوست هستند. بنابراين مي توان گفت الگوهاي زندگي و فرهنگ و تا حدودي نژاد هر فرد نيز مي تواند در بروز مشکلات قلبي موثر باشد و آنچه که ما نبايد هرگز فراموش کنيم برنامه ريزي براي داشتن يک زندگي سالم است. ورزش منظم، داشتن برنامه غذايي مناسب، کنترل ذهن و دوري از مواد خطر زا مانند سيگار همگي بخشي از يک زندگي سالم هستند.
منبع : tebyan.net
?

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت