سبک زندگی فامیلا


تلاش کنيد از هفت راه ارائه شده در اين مقاله براي کاهش نگراني، داشتن زندگي عاري از اضطراب و افزايش خوشبختي تان استفاده کنيد.
نگراني و اضطراب
نگراني براي رسيدن به اهداف در زندگي، مي تواند تعادل سيستم عصبي ما را مختل کند و براي سلامتي زيان آور است.
روانشناسان، هفت راهکار را براي دورکردن نگراني مطرح کرده‌اند که شامل موارد زير است:1- فراموش کردن مواردي که نمي توانيد تغيير دهيد
اتفاقاتي که در گذشته باعث نگراني شما شده است را فراموش کنيد. يادآوري خاطرات بد گذشته براي سلامتي بسيار زيانبار است.

2- نوشتن يک ليست از نگراني ها
تمام مواردي که شما را نگران مي کنند در يک ليست بنويسيد. سپس آن ها را از يک تا 10 اولويت بندي کنيد. بعد از آن شما مي توانيد مواردي را که باعث نگراني شما مي شوند، از بين ببريد. اينک احساس آرامش را بعد از خط زدن مورد نگران کننده تجربه مي کنيد که راهي مطمئن براي افزايش شادي و رفع نگراني ها است.

3- افکار خود را نظم دهيد
تمام موارد منفي را از ذهن خود پاک کنيد و موارد مثبت را جايگزين آنها نماييد. تبديل منفي ها به مثبت ها يک راه بسيار سازنده براي برخورد با نگراني ها است.
خود را غرق مسائل کوچک نکنيد و به مسائل مهم تر بينديشيد. هميشه اين احتمال وجود دارد که بسياري از مردم مشکلي بدتر از ما دارند
4- منحرف کردن ذهن با تمرکز اعصاب
هنگامي که نگران هستيم، مغز ما معمولا در جستجوي پيداکردن يک راه حل منطقي براي رفع مشکلات است. در اين موارد از طريق بيني و دهان، نفس خود را بيرون دهيد. پس از چند دقيقه آرامش را به دست مي آوريد و نگراني از بدن خارج مي شود. در اين حالت شما موقعيت بهتري براي مقابله با مشکل داريد.

5- بحث با دوستان و خانواده
يک مشکل وقتي با ديگران مطرح شود، نصف مشکل حل شده است. با خانواده، دوستان و يا يک کارشناس که شما با او رابطه خوبي داريد صحبت کنيد. گاهي اوقات مشکلات خود را با صداي بلند گفتن هم مي‌تواند کارگشا باشد. با کساني که به شما نزديک اند، هر اندازه که دوست داريد بخنديد و گريه کنيد. اين يک راه سالم براي از بين بردن استرس است.

6- مقابله با مشکلات
برخي از نگراني ها را نمي توان از طريق صحبت کردن با ديگران از بين برد و بايد با آن مشکل برخورد کرد. گاهي اوقات، چيزهاي زيادي در ذهن ما است که نمي دانيم چطور با آن ها برخورد کنيم. تصميم گيري براي آن مشکل و پيدا کردن راهي براي از بين بردن آن، بهترين راه حل است.

7- قرار دادن مسائل در چشم انداز
خود را غرق مسائل کوچک نکنيد و به مسائل مهم تر بينديشيد. هميشه اين احتمال وجود دارد که بسياري از مردم مشکلي بدتر از ما دارند. آيا شما هنوز هم براي يک مورد هفته ها يا ماه ها نگران هستيد؟ اگر پاسخ منفي باشد، پس آن مورد واقعا ارزش نگراني را ندارد.
براي کاهش اضطراب خود، پوست پرتقال را بکنيد و آن را مقابل بيني خود بگيريد و عطر آن را استشمام کنيد
راه هاي خانگي براي کاهش اضطراب
اگر اضطراب طولاني شود، مي‌تواند مشکل و ناراحتي‌هاي جدي ايجاد کند. اضطراب باعث مي‌شود که ضربان قلب تندتر شود و فشار خون افزايش پيدا کند.
کارشناسان بهداشت رواني تاکيد دارند که با چهار روش زير، حتي اگر اضطراب شما به طور کامل درمان نشود، اما علائم آن تا حد زيادي کاهش پيدا مي‌کند.

راه اول اين است که پوست پرتقال را به عنوان بخشي از رژيم ضداضطراب خود در نظر داشته باشيد. بر اساس دو مطالعه معلوم شد که پخش بوي پوست پرتقال در هوا مي‌تواند اعصاب بيماران مضطرب را آرام کند. براي بهره‌مند شدن از اين تاثير، کافي است پوست پرتقال را بکنيد و آن را مقابل بيني خود بگيريد و عطر آن را استشمام کنيد. اين اقدام موجب مي‌شود که فشار خونتان کاهش پيدا کند.

راه دوم اين است که هر وقت علائم اضطراب را در خود حس کرديد، مثلا دچار افزايش سرعت ضربان قلب شديد، يک قاشق چايخوري عسل را به همراه يک نوک انگشت جوزا داخل يک فنجان آب پرتقال ريخته و پس از هم زدن آن را بنوشيد تا اين معجون شما را سرحال بياورد.

راه سوم گياه رزماري است. اين گياه تاثير آرامش بخشي روي اعصاب دارد. براي بهره‌مندي از تاثير آرامبخش رزماري، از دم کرده آن استفاده کنيد. به اين ترتيب که يک تا دو قاشق چايخوري رزماري خشک را داخل يک فنجان آب جوش بريزيد. 10 دقيقه آن را کنار بگذاريد تا دم بکشد. سپس آن را بنوشيد. بوکردن رزماري هم مي‌تواند به شما آرامش دهد و مي‌توانيد از عطر اين گياه براي کاهش اضطراب استفاده کنيد.

راه چهارم اين است که يک سوم فنجان جوش شيرين و يک چهارم فنجان زنجبيل تازه رنده شده را داخل وان آبگرم بريزيد و مدت 15 دقيقه داخل وان دراز بکشيد. اين کار تنش و اضطراب شما را کاهش مي‌دهد.
علاوه بر اين ها تمرين تنفس عميق و يوگا نيز مي‌توانند به شما آرامش بدهند.
براي کاهش اضطراب، آب و عسل و آب ليموترش را با هم مخلوط کنيد و بنوشيد
چهار معجون خانگي
اگر جزء آن دسته افرادي هستيد که اضطراب و نگراني داريد، به جاي استفاده از داروها و قرص‌هاي شيميايي با چند روش ساده و طبيعي مي‌توانيد اضطراب خود را کاهش دهيد.

1) آب يک عدد ليموترش را با چند عدد ليمو شيرين مخلوط کنيد و بنوشيد.

2) آب و عسل و آب ليموترش را با هم مخلوط کنيد و بنوشيد.

3) يک عدد سيب خنک را که در يخچال نگهداري شده، رنده کرده و به صورت فالوده در بياوريد. يک قاشق چايخوري بادرنجبويه يا فرنچ مشک به آن اضافه کنيد. يک استکان عرق بهارنارنج و بيدمشک را نيز به آن بيفزاييد و در انتها کمي عسل به آن بيفزاييد و بگذاريد يک ساعت بماند. هر روز يک قاشق صبح و يک قاشق ظهر و يک قاشق شب قبل از خواب بخوريد.

4) يک قاشق مرباخوري بادرنجبويه و يک ليوان عرق بهارنارنج را با کمي عسل مخلوط کنيد و بنوشيد.

درباره ما

فامیلا در سال ۱۳۸۴ با هدف تکمیل سبد خانوار مشتریان ثبت گردید و با تولید انواع ماکارونی وارد عرصه مواد غذایی شد و به تدریج محصولاتی چون رب گوجه فرنگی، تن ماهی، سس کچاپ، روغن زیتون، سرکه سیب و دانه زیتون را به سبد غذایی خود اضافه کرد.

خدمات مشتریان: ۰۲۱۸۶۵۲

ایمیل: info [at] familafamily [dot] com

نقشه سایت